1

Tworzenie muzyki przez przeglądarkę dla każdego

Incredibox.com - proste tworzenie muzyki (http://www.incredibox.com/)

Komponowanie muzyki zmieniło swoje oblicze już pod koniec XX wieku i zdaje się, że nigdy nie będzie wyglądało tak samo jak dawniej. Korzystanie ze specjalnego oprogramowania służącego do tworzenia muzyki jest już praktycznie codziennością i można się spodziewać, że wraz z upływem czasu ta sytuacja będzie się tylko pogłębiać.

Muzyka i rozrywka idą ze sobą w parze

Muzyka, z którą najczęściej się spotykamy to muzyka rozrywkowa. Do jej tworzenia szeroko wykorzystuje się różnego rodzaju pętle czy efekty. Twórcy Incredibox.com świetnie to wykorzystali umożliwiając komponowanie muzyki korzystając z gotowych sampli i miksując je w bardzo prosty sposób. W jaki dokładnie? Przeciągamy odpowiednie ubranie na postać na ekranie, która zaraz wczuwa się w swoją rolę i zaczyna odpowiednio śpiewać.

Moja opinia

Oczywiście wskazaną aplikację trzeba traktować jako pewną formę rozrywki, gdyż posiada ona za mało ścieżek i sampli, żeby móc w niej tworzyć profesjonalną muzykę (chociaż to co nam się uda utworzyć brzmi profesjonalnie!). Niemniej jest to bardzo ciekawa i interesująca inicjatywa, którą każdemu polecam. Dodatkową miłą informacją jest to, że dostępne są 4 wersje tej aplikacji (z różnymi samplami) i muzykę utworzoną w 3 wersjach możemy pobrać na swój komputer i podzielić się nią ze znajomymi. Chwile spędzone z Incredibox.com będą przez Was mile wspominane.

One Comment

  1. Pierwsze skojarzenie z Audiofeels z Mam Talent – też właśnie każda osoba odpowiadała za poszczególną składową utworu. Póki co fajna zabawka, ale kto wie, może w przyszłości projekt się rozwinie i będzie hitem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *