0

Google Chrome czyli wielkie pożegnanie z technologią Flash

Google wypuściło najnowsza odsłonę swojej przeglądarki Chrome w wersji 55. Co to dla nas oznacza?

Programiści z Doliny Krzemowej oficjalnie ogłosili wielkie rozstanie z technologią Flash, nie nastąpi to jednak natychmiastowo, lecz stopniowo wszelkie projekty budowane na tejże technologii będą wygaszane i zastępowane HTML5. I wszystko dla przeciętnego Kowalskiego przeszłoby bez echa, gdyby nie fakt, że takie firmy jak chociażby Spotify, w swoich webowych aplikacjach wciąż opierają się na Flashu, co oznacza, że ich plany rozwoju powinny aktualnie zejść na drugi plan, a na białych magnesowych tablicach w całym biurowcu powinna zawisnąć kartka z napisem, która informowałaby o priorytecie w pracach związanych z przebudową swojej aplikacji.

Sama rezygnacja z Flasha to nie wszystko czym Google próbuje nas zaskoczyć, otóż słusznie zauważyli oni, że dzisiejsze przeglądarki mają olbrzymi apetyt na pamięć operacyjną RAM, a będąc niejako produktem, który wyznacza trendy w świecie przeglądarek należałoby na to w jakiś sposób zareagować. Jeśli wierzyć w statystyki, które ostatnimi dniami pojawiają się na forach internetowych oraz blogach technologicznych to wersja 55 Chrome’a zużywa o 30% mniej (źródło) pamięci niż jego poprzednik.

I mówiąc szczerze, rewelacja zza oceanu zmierzają w odpowiednim kierunku, a z wydaniem odpowiedniej opinii poczekam do momentu gdy sam na własnej skórze odczuję wdrożone zmiany. Co sądzicie na ten temat? Może ktoś z was byłby skłonny podzielić się swoją opinią?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *