0

Pierwsza łatka PHP 7

Kod PHP

Minęło tylko kilka tygodni od kiedy oficjalnie wypuszczono nową wersję PHP, a już wydano pierwszą paczkę naprawiającą napotkane błędy. Wydanie otrzymało tym razem nazwę PHP 7.0.1.

Całość dokonanych zmian można oczywiście znaleźć w changelogu na stronie PHP. Nie ma tam żadnych krytycznych poprawek, chociaż niektóre z nich mogły powodować w szczególnych przypadkach całkiem spore problemy i nieprzewidywalne zachowanie się aplikacji (przykładowo dziwne zachowanie metody __toString() przy użyciu obsługi wyjątków).

Czy to oznacza, że PHP7 to jeden wielki niewypał? Absolutnie nie. Znacznie przyspiesza on czas wykonywania aplikacji (szczególnie WordPress) co ma ogromne znaczenie dla developerów, a napotkane błędy… no cóż, każdy rozbudowany system informatyczny zawiera jakieś błędy. Trzeba się tylko cieszyć, że zostały znalezione i naprawione w krótkim czasie.

Może jednak warto poczekać jeszcze parę miesięcy do uspokojenia się sytuacji  zanim przejdzie się na PHP7 w swoich komercyjnych projektach? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam Czytelnikom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *